Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberÇAVUŞ: YEREL ESNAFIMIZI TERCİH EDELİM

ÇAVUŞ: YEREL ESNAFIMIZI TERCİH EDELİM

Spread the love

ÇAVUŞ’TAN VATANDAŞA UYARI :” MERDİVEN ALTI SATIŞ YAPAN YERLERDEN UZAK DURALIM”

Bayramların olmazsa olmazı ikramlık tatlılar sağlığınızı tehdit etmesin.

Kurban Bayramı öncesi tatlı alışverişinde tüketicileri uyaran Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş, ucuz ve kalitesiz tatlılara karşı uyardı. Bilindik yerlerden alışveriş yapılması çağrısında bulundu

.Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş vatandaşa seslendi . Polatlı da Kurban Bayramı öncesi vatandaşların tercihleri arasında yer alan tatlılarda vatandaş nelere dikkat etmeli? Polatlı Lokantacılar ve Fırıncılar Odası başkanı Hıdır Çavuş vatandaşlara Kurban Bayramı bir dizi hatırlatmalarda bulundu. Çavuş ucuz ve sağlıksız ürünlere karşı dikkatli olunması gerektiğini dikkat çekerek vatandaşın alışverişlerde bilinen tanınan adresleri tercih etmeleri gerektiğini söyledi.

Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş; “Özellikle yaklaşan bayram haftalarında ortaya çıkan ve çarşı, pazar ve sokaklarda, mahalle aralarında tezgah açarak merdiven altı üretim olan sağlıksız baklava, şekerleme gibi gıdaları satışa sunanlardan alışveriş yapılmamalıdır. İçeriği belli olmayan ve fiyatı normalin çok altında satılan tatlılar alınmamalıdır. Sağlıksız koşullarda üretilen tatlılar hastalığa davetiye çıkarıyor. Hayatta bitmeyen servet itibardır. Bu nedenle güven kazanmış, devamlı alışveriş yapılan, bilindik esnaftan gönül rahatlığıyla alışveriş edilmesini tavsiye ediyoruz. Böylelikle devlete karşı tüm yükümlülüklerini yerine getiren Oda kayıtlı esnaf ve sanatkârın da haksız rekabetten zarar görmesi engellenmiş olur. İçeriğinde ne olduğu, nerede hangi şartlarda üretildiği belli olmayan ürünler tercih edilmemelidir. ” dedi.

DENETİMLER SIKLAŞTI

Polatlı da tatlı yapan imalathaneler denetleniyor. Polatlı Fırıncılar esnaf odası başkanı Hıdır Çavuş Polatlı da zabıta ekipleri beraberliğinde denetimlerin yapıldığını belirterek Polatlı da bayram tatlısı almak isteyen vatandaşlara bir dizi uyarılarda bulunan Çavuş, ‘’merdiven altı satış yapan yerlerden uzak durun. Bilindik, esnaflarımızı tercih edelim” diyerek vatandaşların Kurban Bayramını tebrik etti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR