Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana SayfaGündemHaberÇAKI GİBİ ASKER OLDULAR

ÇAKI GİBİ ASKER OLDULAR

Spread the love

 ENGELLİ GENÇLER BİRLİKLERİNE TESLİM OLDU

SPOT:  Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi Ailesi Geleneksel Temsili Askerlik Kına Gecesinde Doyasıya Eğlendi

Polatlı da 11 engelli birey temsili asker oldu.  Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi üyelerine  birliklerine teslim olmadan bir gün önce asker kınaları yakılarak  konvoy düzenlendi.  11 engelli birey bir günlüğüne olsa vatani grevlerine yerine getirmenin heyecanını yaşadılar.

 Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla temsili askerlik törenine katılacak gençler için Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen kına gecesinde Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi üyeleri ve aileleri ile bir araya geldi.  Askerlerin kınaları her yıl olduğu gibi Polatlı Belediyesi tarafından engellilere özel olarak düzenlenen kına gecesinde Başkan Yıldızkaya tarafından yakıldı.

Geçtiğimiz hafta Arnavutluk’ta düzenlenen Aurona Halk Oyunları Festivali’nden şampiyonlukla dönen Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğunun muhteşem gösterisiyle başlayan anlamlı gecede kınası yakılan 11 asker, aileleri ve Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi üyeleri doyasıya eğlendi. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya kına töreninin ardından oyun havası eşliğinde eğlenen askerlere ve ailelere eşlik etti. Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen kına gecesinde doyasıya eğlenen askerler sabah itibariyle çarşı merkezinde hazırlanan coşkulu konvoy eşliğinde Topçu ve Füze Okulu’nda gerçekleştirilecek yemin törenine katılmak üzere birliklerine teslim edildi.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “BİRLİKLERİNE TESLİM OLACAK EVLATLARIMIZIN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya anlamlı gecede gerçekleştirdiği konuşmada; “Güzel bir akşamda yine hep birlikte, büyük bir aile olarak beraberiz. Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimiz sizin ikinci yuvanız. Biz orada imkanlarımız dahilinde size hizmet etmek, sizlerin yaşamını kolaylaştırmak ve sosyal hayata katmak adına elimizden gelen katkıyı ve desteği veriyoruz. Bütün yaptıklarımız asla bir lütuf değildir, keşke çok daha fazlasını sizler için yapabilsek. İnşallah bundan sonraki süreçte etkinliklerimizi artırarak sizlerin yanında olmaya, sizlerle birlikte çok daha büyük faaliyetlere imza atmaya devam edeceğiz. Bu akşam yine her yıl geleneksel hale getirdiğimiz gibi evlatlarımızın asker kınalarını yakacağız. Askerlik hizmeti bizim için çok kutsal. Bir gün bile olsa o şerefli üniformayı giymiş olmak, o kışlaya adım atmış olmak çok önemli. Orası bizim peygamber ocağımız. Ben anne ve babalarınızı bu güzel akşamda sizi buraya getirdikleri için tebrik ediyorum. Sizi kutluyorum bu şerefe nail olduğunuz için. Hafta sonu anneler günüydü. Bu vesileyle özellikle engelli annelerinin ellerinden öpüyorum. Sizleri çok iyi anladığımı ifade etmek istiyorum. Sizler çok büyük fedakarlıklar yapıyorsunuz. Sizler kahramansınız bunu biliyorum ve tebrik ediyorum. Bu anlamlı gecede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, yarın düzenleyeceğimiz konvoy eşliğinde birliklerine teslim olacak evlatlarımızı gözlerinden öpüyorum.” Dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR