Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberBAYRAM  DÖNÜŞÜ HIZ YAPMAYALIM

BAYRAM  DÖNÜŞÜ HIZ YAPMAYALIM

Spread the love

BAYRAM  DÖNÜŞÜ  TRAFİĞE DİKKAT

Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan Kurban  Bayramı   dönüşü nedeniyle yollarda yaşanan yoğunluktan dolayı sürücüleri trafik kurallarına uyması konusunda dikkatli olma çağrısında bulundu. Tarhan, “Bayram tatillerinde yollarda yaşanan yoğunluk artıyor. Bayramlarda meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımız oluyor. Tüm uyarılarımıza rağmen kazalar hız kesmiyor. Kazaların nedenlerinin başında hatalı sollama, yorgun, uykusuz ve aşırı hızda araç kullanma gelmektedir. Sürüş sırasında asla cep telefonu ile konuşmayalım. Mutlaka emniyet kemerimizi takalım.”dedi.

 Kurban Bayramı dolayısı ile 9 günlük tatili değerlendiren vatandaşlar  yaz mevsimi olması dolayısı ile sahil bölgelerine akın etti.   Tatilin bitimine sayılı günler kala eve dönüşlerin başladığı  şu günlerde  trafik yoğunluğu nedeniyle şoförleri daha dikkatli araç sürmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan; “Trafik yoğunluğunun fazla olması ister istemez trafik kazalarının da artmasına neden olabilir. Trafik kazaları nedeniyle üzücü görüntülerin ortaya çıkmamasını temenni ediyorum. Sürücülerimiz bu konunda çok daha dikkatli olsunlar. Yorgun, uykusuz bir şekilde araç kullanmasınlar. Gidecekleri yere acele etmesinler. Emniyet kemerlerini mutlaka taksınlar ve hız limitlerine uysunlar. Araç kullanacak olan sürücülerimiz mutlaka 3-4 saat araç kullandıktan sonra en az yarım saat mola versinler. Sürücülerimizin ihmalkar olmamasını istiyoruz. Alınacak ve uygulanacak her türlü tedbir sevdiklerinizin üzülmesini önleyecektir. Sürücülerimiz trafik kurallarına daha fazla dikkat ederlerse üzücü tablolarla karşımıza çıkmaz” dedi.

 YAKIN TAKİPLERDEN KAÇINALIM

Yollarda devam eden bakım onarım çalışmaları nedeniyle trafik işaret ve işaretçilerini dikkate alarak, önlerindeki aracı yakın takipten kaçınmalarının bizi sevdiklerimize kavuşturacağını söyleyen Tarhan, “Bayram tatillerinde yollarda yaşanan yoğunluk artıyor. Bayramlarda meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımız oluyor. Tüm uyarılarımıza rağmen kazalar hız kesmiyor. Kazaların nedenlerinin başında hatalı sollama, yorgun, uykusuz ve aşırı hızda araç kullanma gelmektedir. Sürüş sırasında asla cep telefonu ile konuşmayalım. Mutlaka emniyet kemerimizi takalım. Bu yanlışları yapanları gördüğümüzde çekinmeden uyaralım” diye konuştu.

ÖNLEM ALARAK KAZALARIN ÖNÜNE GEÇEBİLİRİZ

Araç kullanmak kadar aracın bakımlarının yapılmasının da önemli olduğunu belirten Tarhan; “Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının birincil sebebi sürücü hatalarından kaynaklansa da araçların bakımsızlığından kaynaklanan sebepler de az değil. Sürücülerimizin araçlarının uzun yol bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekiyor. Araçların motor yağları, su seviyeleri, lastiklerinin basınçları, fren ayarları, far ayarları mutlaka belli ölçülerde olmalı. Araçların bakımlarını yaptırdıktan sonra yola çıkmak daha önemlidir. Ayrıca sürücülerimiz araçlarında mutlaka ecza çantası, çeki halatı, reflektör gibi malzemeleri bulundursun. Unutmamak gerekir ki trafik kazalarının önüne önlemlerimizi alarak geçebiliriz.” dedi.

TARHAN’DAN TAKSİCİ VE DOLMUŞÇU ESNAFINA TEŞEKKÜR

Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan,  9 günlük bayram tatili  süresi boyunca vatandaşların ulaşımına gece gündüz sağlamak için çalışan taksici ve dolmuşçu esnaflarını da teşekkür etti.

 7/24 görevinin başında olan ve vatandaşı mağdur etmeyen dolmuşçu

ve taksici esnafına Başkan Tarhan teşekkür etti.Polatlı Şoförler ve Otomobilciler esnaf odası başkanı İsmail Tarhan “Bu bayramda her bayramda olduğu gibi devlet görevlilerimiz gibi taksici ve dolmuşçu esnaflarımız da 7 gün 24 saat çalışarak, vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir hizmeti ilçemize yakışır bir biçimde yürüttüler. Kendilerine minnettarız.” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR