Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberBAŞKAN MUHALEFETİ KÖR VE SAĞIR OLMAKLA İTHAM ETTİ

BAŞKAN MUHALEFETİ KÖR VE SAĞIR OLMAKLA İTHAM ETTİ

Spread the love

 Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya CHP grubunu eleştirilerine meclis kürsüsünden te tek cevap verdi.   Yıldızkaya   CHP grubu tarafından meclis salonuna taşınan sosyal medyada da yer alan  Polatlı Belediyesi ve Belediye personellerin yönelik  yapılan ithamları  ve  meclise taşıyanları sert bir dille eleştirdi. Yıldızkaya   o  hesabı takip ederek prim veriyorsunuz  , Bilgisiz belgesiz paylaşım yapmak ahlaksızlıkdır şerefsizliktir. Polatlı da bunu takip ediyor Polatlı’dan 70 kişi var takip eden insan takip etmeye utanır. Buradan sesleniyorum  O adi şerefsiz kimse belgesini bilgisini ortaya koysun ben gereğini yapacağım. Lafımız nereye gider nasıl anlaşılır bunu bilecek. “dedi

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 2022 yılı faaliyet raporunu  eleştiren CHP grubuna  cevap verdi. Başkan Yıldızkaya  eleştirilerde üsluba dikkat çekerek   aşağılayıcı üsluba karşılık on katı cevap alırsınız “dedi.

ELEŞTİRİLERİNİZİ AŞAĞILAYICI BİR ÜSLUPLA YAPARSANIZ BENDEN ON KATI KARŞILIĞINI GÖRÜRÜSÜNÜZ

 Yıldızkaya “Belediye başkanı olarak başta benim sonra sizlerin görevi bu şehre  hizmet etmektir. Bunu da hizmette yarışta yapmak gerekir kavga ile değil. Bu üsluba her alanda itiraz ediyorum. Halk bizi kavga edin diye değil bu şehre değer katın diye seçti. Bu şekilde hizmet edelim dedikçe arkadaşlar   bozuk pilak gibi dönüp dolaşıp aynı yerden   devam ediyorlar. Ben cevap vermekten utanıyorum . Acaba diyorum anlama kabiliyetleri sonu varda  ondan mı ki diye düşünüyorum. İnsanları gözleri görmez, kulaklar duymaz dilleri de   yalan yanlış  konuşursa istediğin kadar siyaset yap bir anlamı yok. Eleştirilerinizi yaparsınız ama bunu aşağılayıcı bir üslupla yaparsanız benden on katı karşılığını görürüsünüz.

ALLAH SİZİN GİBİ MUHALEFETİ BU ŞEHİRDEN EKSİK ETMESİN

Sanki Polatlı Belediyesi hiçbir iş yapmıyor, hizmet etmiyor yönetilemiyor bu nasıl bir algı nasıl bir anlayıştır? Siz  bunu böyle diye diye halkın buna kanaat getireceğini mi sanıyorsunuz? Yanılırsınız. Siz böyle gittikçe bizde  güçlü oluruz Allah böyle sizin gibi muhalefeti bu şehirden eksik etmesin .

 BU ŞEHRE GELEN HANGİ DEPREMZEDE VATANDAŞIMIZ AÇ AÇIKTA KALMIŞ?

Yüksel bey kitapçığın maliyetini soruyor çok komik bir şey vasat laf olsun torba dolsun diye sormuş. Bu kitapçık  personellerimiz tarafından hazırlanmış sadece baskısına 50 bin lira para verdiğimiz bir kitapçık.  Biz tasarruf ederek kendimiz yapıyoruz. Bir daha bastırmayalım  mailden atalım.  Bu şehre gelen hangi  depremzede vatandaşımız açta açıkta kalmış böyle basit şeylerle gündemi değiştiremezsiniz. Polatlı Belediyesi tüm zamanların en büyük tasarruf politikasını yürütüyor. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplayıp en ucuzunu en iyisini almaya  çalışan bir Belediye .   Bizim belediyemizde müdürlerin altında makam arabası yok har vurup harman savurmak yok hiç olmadı. Her şeyi kendi maaşımızı harcarken  nasıl elimiz titriyorsa bu şehrin bütçesini de   da aynı şekilde    harcıyoruz Hepsini bu şehrin hizmetine harcıyoruz.

KÖRLÜK TE VAR DEMEK Kİ

 Yapılanları görmemek için kör olmak lazım  körlükte var demek ki bana hakaret bu şehre hakaret.  Sokağa çıkıp soranız,  saymaya kalsam sabah olur,  her şeyi geçin içinde bulunduğunuz şu bina her şeye değer bunu kabullenemiyorsunuz. Hazmedemiyorsunuz böyle muhalefet siyaset olmaz. Böyle yaparsanız kaybedersiniz kaybedeceksiniz göreceksiniz. Gençlik merkezinin içine girdiniz mi yanından geçtiniz mi. hanımlar konağına karşı mısınız.  Hanımlar konağı  toplam alanı 1200 metre karedir.  Komik olmayın, üçün toplamıdır . O parklar dünden daha çok kullanılıyor.  Alparslan Türkeş parkının eski halinin yanından geçemiyordunuz hanımlar konağının olduğu alan mezbelelikti. Bunları diyerek  prim yapamazsınız sadece boş konuşmuş olursunuz.

BİNANIN BAŞINDAKİNİN AKILLI OLMASI ÖNEMLİ BİZDE BURAYI AKILLA YÖNETİYORUZ

Mevlana konutları  yazmıyor orada bu şehirdeki tüm tesisler yazıyor daha önce yapılanlarda var. Bu  proje benim değil Yakup bey yapmış bitirmiş oradaki ticari alanlara talep yok, mahallenin lokasyonu planı  vs.  oradan oraya yürümek .Yakup beyin niyeti orada bildiğim kadarı ile  orada dönüşüm sağlamaktı ama  planlar yavaş gidiyor siz herşeye itiraz ediyorsunuz ya Ankara da evet burada hayır diyorsunuz  ya.  Varsa ihtiyaç olan kullanır. Bina akıllımı değil mi binanın akıllı olup olması önemli değil. binanın başındakinin akıllı olması önemli bizde burayı akılla yönetiyoruz.

Polatlı belediyesinin neresi şeffaf değil?  Bir vatandaşımız Polatlı da belediyemiz le ilgili bir bilgiye ulaşmak isterse ulaşır.

Bu proje bizim en büyük projemiz bu şehre mührümüz bizim ve sizin çocuklarınıza   yüzlerce yıl hizmet edecek gururlanmanız lazım. Bizim göreve geldiğimiz dönemle   öncekilere bir bakın  geçişe bakın yabancıların neler söylediğime bakın kendinize gelin şehir havası oluştu.

 Yassıhöyük konusunu kaç defa söyleyeceğim. Şuanda oraya yatırım yapmak kamu zararı oluşturur.  Su soğursa o zaman orada başka bir proje yapıp dönüştüreceğiz.

 Polatlı belediyesi çevresinin en itibarlı belediyesidir.  Sokağa çıkın sorun iş adamlarına sorun müteahhitlere sorun  Alacaklarını alırlar her şey zamanında biter herkes bizim işimizi almak için can hıraç mücadele eder. Herkesin borcu var devletin yok mu bu bizim açımızdan çok büyük bir borç değil. 205 olan borç 177 kalmış. Polatlı belediyesin 125 milyon borcu var büyükşehirden alacağı var kasada nakiti var. Paramız var imkanımız var, hizmetimizi sürdürüyoruz. Nice belediyeler var adım atamıyorlar. Geçen sene araç aldık. Polatlı belediyesini benden önce en son iş makinesi kamyonu alan Ali Öztürk’tür Ne Sami bey ne Yakup bey iş makinesi kamyon almamış.  Hiçbir Belediye başkanı seçime çeyrek kala araç almaz.

 İNSANIN YÜZÜNE GÖZÜNE DURUR ÇARPILIRSINIZ

 Hanımlar konağı şehrin girişi araç alımı spor tesisiler Gençlik merkezi eski projeler mi. haberiniz yok Belediyeden uzaksınız hepsi benim dönemim benim projem.  

Biz şehrin önüne hedef koyduk bu şehir sizin dönemizde hedefsiz yürüyordu. tarım üniversitesi her şeyi hazır mecliste bekliyor .Şehrimiz turizm konusunda acayip mesafe aldı inşallah Gordion Eylülde  UNESCO dünya mirası listesine giriyor. 

 BUNLARI KİM YAPIYOR?

 Sami Abiye hürmetimiz vardır, Sami abinin döneminde şu oldu bu oldu demek  yanlış bizim ölmüşlerimize saygımız Vardır. Bundan sonra benim karşıma öyle şeyler getirmeyin Sam abin adı daha büyük projelere yakışır.

BELEDİYEMİZİN AVM DÜKKANLARI VE KONUTLARINDA HİÇ  BİR ZARARI YOK

  Biz dükkanlara para harcamadık bizim orada 38-39 dükkanımız   var buradan zararımız  yok . Konutları müteahhide verdik adam yaptığı iş kadar daireyi satmış . Geri kalanları da  yapıp biz satıyoruz.  Müteahhit yapsaydı bize kalan  daire sayısı  130-140 idi biz yapınca 260 daire kalıyor. Bunu niye anlamıyorsunuz. Biz inşaatın maliyetini karşılıyoruz dönem dönem halkımıza satıyoruz. AVM konusu bir takım art niyeti insanların gayreti papaz krizi arkasında seçim pandemi ekonomik kriz . Belediyemiziz buradan bir kaybı yok. Aidatını tabi ki ödeyeceksin her yerde böyle. AVM de konutlarda sıkıntı yok 3+1 ler bitti 2+1’ lerin de ihalesini yaptık kasım ayının sonunda hepsini teslim edeceğiz.  Belediyemize ait 210 dairemiz Var.

PLANLARIN GEÇ KALMASININ SORUMLUSU   MUHALEFET

 Terminal yapma yetkisi bizim değil Büyükşehir belediyesinin.   Arsa niye almıyorsunuz planlar size ait.  Plandan kaynaklı sıkıntı terminal  geçici yaptık arkadaşlarımız idare ediyor. Sizin sürekli itiraz ettiğiniz saçma sapan itirazlardan dolayı o planlar yavaşlıyor.   Planların geç kalmasının sorumlu  muhalefet.  Zamana yaydınız uzattınız Sürekli itiraz. Yenimahalle’de ortada plan yok bir şey yok adam gelip kılçık atıyor.  Geçen hafta anlattım adamlar mal topladılar.

SELAMİ BEY SENDE MATEMATİK YOK MU?

 Ben yıl içinde verdiğim zamdan bahsediyorum 2023 ile  yıl sonuna kadar işçin alacakları zamdan bahsediyorum.  Toplam yüzde 94 yaptım kadrolu işçimiz için.

POLATLI BELEDİYESİNİN HİZMETLERİ SAY SAY BİTMEZ  İSTEDİĞİNİZ DÖNEMLE KIYASLAYABİLİRSİNİZ

Planlar Ankara’da oy birliği ile geçiyor burada hayır orada evet sıkıyorsunuz sonra burada bir daha hayır diyorsun. Bizimle ilgili kanaati verecek olan vatandaştır.  Bizim dönemimizde Polatlı Belediyesi başarılı  bir dönem geçiriyor. Hizmetleri say ay bitmez. İstediğiniz dönemle mukayese edin. Ekonomik gelişeler le ilgili dünyanın ülkenin içinden geçtiği bir buhran var .Bunları yok sayarak konuşmak için konuşulmaz.  Meydan yapma bizim fikrimiz projemiz devam ediyor bu dönem bu yatı bir dahi dönem onu yaparız. Stadyumun  etrafını çarşı yapacağız eski borsa dükkanlarını dönüştüreceğiz stadyumu borsaya doğru taşıyacağız bu araya  şehrin  ikinci meydanı yapacağız bu bizim vizyonumuz.

BELEDİYEDE TÜM HARCAMALAR BRANDA İLE BELEDİYEYE ASILACAK

 Belediye ile ilgili yaptığımız  bütün harcamaları tek tek listeleyiniz bütün arkadaşlarımıza verelim birde branda ile belediyeye asalım İhsan beyin teklif  ettiği tek mantıklı açıklamaydı.

 ARSALARI ERMENİLERE Mİ YUNANLILARA MI SATTIK?

 Biz arsaları Yunanlılara Ermenilere satmadık köylüye attık onlar tarım yapsın diye sattık.  Bizim işimiz tarım mı? Polatlı’nın çiftçisi tarımda bizim on kat önümüzde. Burada her şey var burada çiftçi önde gidiyor.  Biz onlara destek oluyoruz. Onlar bizden daha iyi biliyor. 

 Biz Belediye olarak her yere dokunuyoruz. Eskiden belediyenin hizmet alanı bu şehrin gir ve çıkışıydı  şimdi bütün mücavir. 

 O ZAMANLA R TELEVİZYON VAR MIYDI?  BEN ÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMADIM

 Perpa konusunda  İhsan bey kurnazca bizi geçmişle tokuşturacak mukayese yanlış olur lokasyonu doğru öbürü yanlış yanlışa yanlış kabul ediyorum. O zamanlar Televizyon var mıydı ben öyle bir açıklama yapmadım.  Biz arsayı ihaleli satıyoruz köylümüze satıyoruz  siz ihalesiz yabancılara satıyorsunuz.Bizde ihalesiz satış yok.

BURADAN SESLENİYORUM :O ADİ ŞEREFSİZ KİMSE BELGESİNİ BİLGİSİNİ ORTAYA KOYSUN BEN GEREĞİNİ YAPACAĞIM  

Sosyal medyada  da yer alan ithamlara ilişkin sert konuşan Yıldızkaya “ben takip etmiyorum arkadaşlar getirip önüme koyuyorlar. Bir alçağın  bir haysiyet yoksunun kendince yazdığı şeyleri takip etmekte da gereğini söylemeyeyim.  onu takip ediyorsunuz onun  alçaklığına ortak oluyorsunuz.  Ayıp böyle bir şey varsa adıyla sanıyla çıkar belgesiyle ortaya koyar bizde gereğini yaparız.  Sosyal medyada birinin yazdığı şeyi nasıl bulayım mahkemeye vermişiz arkadaşlar vermiş. Buradan bir şey ummak ne kadar garip Bu konu bu meclisin gündemi olamaz ayıp birşey. Belediye niye  töhmet altında kalsın belediyeyi bilen biliyor. Bilgisiz belgesiz paylaşım yapmak ahlaksızlıkdır şerefsizliktir. Polatlı da bunu takip ediyor Polatlı’dan 70 kişi var takip eden insan takip etmeye utanır. Buradan sesleniyorum  O adi şerefsiz kimse belgesini bilgisini ortaya koysun ben gereğini yapacağım. Lafımız nereye gider nasıl anlaşılır bunu bilecek. “dedi

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR