Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberAVUKATLAR GÜNÜ’NÜNDE DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN MESLEKTAŞLARINI ANDI

AVUKATLAR GÜNÜ’NÜNDE DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN MESLEKTAŞLARINI ANDI

Spread the love

100 DEN FAZLA AVUKAT HAYATINI KAYBETTİ  10 BİNDEN FAZLA HUKUK BÜROSU  YIKILDI

SPOT : Kuş “Her  5 Nisan da dile getirdiğimiz mesleki sorunlarımızın çözümü için bu yılda adım atılmadı”

Ankara Barosu Polatlı Temsilcisi Avukat Ali Kuş meslektaşlarının  Avukatlar Günü’nü kutladı. Depremde hayatını kaybeden  vatandaşlar ve avukatlar nedeni ile bu yıl her hangi bir etkinlik düzenlenmedi. Kuş  avukatlık mesleğinde  sorunların hala çözüme kavuşmadığını ve bu noktada herhangi bir adım atılmadığına dikkat çekerek  “Her  5 Nisan da dile getirdiğimiz mesleki sorunlarımızın çözümü için bu yılda adım atılmadı . Her geçen yıl adliye çalışanları ve avukatlar üzerinde baskılar artmakta, vatandaşların hukuka güven ve saygıları azalmaktadır.”dedi.

Ankara Barosu Polatlı Temsilcisi Avukat Ali Kuş  Polatlı da faaliyet gösteren tüm Avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladı. Kış kutlama mesajında  mesleki sorunları sıraladı. Deprem  nedeni ile bu yıl ilçede her hangi bir etkinlik düzenlenmediklerini belirten kuş Depremde 100 den fazla meslektaşımızı kaybettik” dedi.

HAYATINI KAYBEDEN MESLEKTAŞLARIMIZA RAHMET DİLİYORUM

Kuş “Türkiye Barolar Birliğinin kuruluş tarihi olan 5 Nisan 1958  , 1978 yılından beri Avukatlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yıl ülkemizde yaşan büyük felaketten dolayı günümüzü buruk kutluyoruz. 100 den fazla meslektaşımızı kaybettik, 10 binden fazla meslektaşımızın bürosu yıkıldı, binlerce meslektaşımız çalışma alanlarını tek etmek zorunda kaldı. Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza rahmet diliyorum.”dedi.

GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZI İŞÇİ AVUKAT OLARAK KÖLE SİSTEMİ İLE ÇALIŞTIRMAYA BAŞLAMIŞLARDIR

Avukatlık mesleğinde sorunların çözümü noktasında  her hangi bir adım atılmadığına vurgu yapan Kuş “Her  5 Nisan da dile getirdiğimiz mesleki sorunlarımızın çözümü için bu yılda adım atılmadı . Her geçen yıl adliye çalışanları ve avukatlar üzerinde baskılar artmakta, vatandaşların hukuka güven ve saygıları azalmaktadır. Hesapsızca, siyasi nedenler ile yüzlerce HUKUK FAKÜLTESİ açılmış, her yıl binlerce yeni meslektaşımız aramıza katılmaktadır. Aramıza katılan yeni meslektaşlarımız ile birlikte tüm meslektaşlarımız ciddi anlamda iş dolayısı ile ekonomik sıkıntı çekmektedirler.Mahkemelerde,  Avukatların kontrolünde çözülmesi  gereken birçok hukuki uyuşmazlığın çözümü , tehlikeli biçimde adliye dışında hukuk nosyonu olmayan kişi ve kuruluşlara devredilmektedir. Son yıllarda hukukta tekelleşme başlamış, iktidar destekli hukuk büroları, bütün resmi ve özel işletmelerin hukuk işlerini kendi bünyelerinde toplamış, genç meslektaşlarımızı işçi avukat olarak köle sistemi ile çalıştırmaya başlamışlardır.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜN SAĞLANACAĞI GÜZEL GÜNLERE ULAŞMAK ÜMİDİYLE

Kamuoyuna yansıdığı üzere hâkim savcılarımız üzerinde siyasi baskılar artmakta, görevlerini yaparken telkin ve talimatlarda bulunulmakta, hâkim savcılarımızın görevlerini hukuki çerçevede vicdani kanatlarına göre yerine getirmeleri engellenmektedir. Tüm bu olumsuzluklara rağmen gelecek günlerden ümidimizi kesmeyerek hukukun üstünlüğünün sağlanacağı güzel günlere ulaşmak ümidiyle, Meslektaşlarımızın gününü kutlar ,  başarılı çalışmalar dilerim. “dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR