Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGündemHaberATO ÜYESİ FIRINCILARDAN RAMAZAN'DA "AZAMİ DAYANIŞMA"

ATO ÜYESİ FIRINCILARDAN RAMAZAN’DA “AZAMİ DAYANIŞMA”

Spread the love

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO’nun 16 No’lu Ekmek ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi’nin en fazla depremzedenin misafir edildiği Başkent’te 300 gramlık Ramazan pidesi azami fiyatını 10 lira yerine 9 lira olarak uygulama kararı aldığını belirterek “Ramazan ayının manevi ikliminde deprem yaralarını sarmak için hassasiyet gösteren Başkentli fırıncılara teşekkür ediyorum” dedi.

ATO Başkanı Baran, yazılı bir açıklama yaparak, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma yol açan depremin yaralarının sarılmaya başlandığını bu sürecin tamamlanması için birlik ve beraberlik ikliminin koruması gerektiğini ve Perşembe günü başlayacak Ramazan ayının bu açıdan bir fırsat olduğunu kaydetti. Baran, Ankara Ticaret Odası’nın 16 No’lu Ekmek ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi’nin dayanışma hassasiyetiyle, Başkent’te daha önce azami fiyatı 10 lira olarak belirlenen 300 gramlık Ramazan pidesinin, 10 lira yerine 9 lira olarak satılması kararı aldığını bildirdi.

-“RAHMET İKLİMİ YARALARIMIZI SARMAK İÇİN FIRSAT”-

Depremzede vatandaşların birçok ilde geçici veya kalıcı olarak ikamet ettiğini hatırlatan Baran, en fazla depremzede misafir eden ilin Ankara olduğuna dikkat çekti. Pideyi azami fiyatın altında bir bedele satışa sunan ATO Üyesi fırıncıların,  Ramazanın manevi iklimine uygun kararla, birlik ve beraberliğin anlamlı bir örneğini sergilediğini kaydeden Baran, “Ramazan hem maddi hem de manevi olarak arınma ayı. Afetler sonrasında gelen bu rahmet iklimi yaralarımızı sarmak için de bir fırsattır. 11 ilimizde yıkıma yol açan bu depremin etkilerini en aza indirmenin ve hafifletmenin yolu birlik ve beraberliği güçlendirmek ve bu açıdan her fırsatı değerlendirmektir. Depremin etkilediği vatandaşlarımız, birçok şehirde geçici veya kalıcı olarak ikamet etmeye, yaşam sürdürmeye başladı. Başkentimiz de en fazla depremzede misafir eden il durumunda. Bu süreçte ATO üyesi fırıncıların Ramazan pidesi azami fiyatını 9 lira olarak uygulama kararı çok anlamlı olmuştur. Konuyla ilgili ATO Meclisimizde de karar alacağız. 7’den 70’e herkes için bereketin simgesi haline gelen Ramazan Pidesi, bu yıl rahmet ikliminin yayılmasına da vesile olsun” dedi.

-RAMAZAN AYI MESAJI-

ATO üyeleri ve Ankaralılar olmak üzere tüm Müslümanların Ramazan ayını da kutlayan Baran, “On bir ayın sultanı Ramazan ayı, tüm İslam âlemine ve ülkemize bolluk ve bereket getirsin. Bu mübarek ayda yapılacak ibadetlerin, edilen duaların, kıtlıklar, hastalıklar, doğal afetler, savaşlar ve terör yüzünden acı çeken tüm insanların yaralarına merhem olmasını, insanlığa da barış ve huzur getirmesini diliyor, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR