Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaGündemHaber4 GÜN SORA POLATLI DA FİDE DAĞITIMI BAŞLAYACAK

4 GÜN SORA POLATLI DA FİDE DAĞITIMI BAŞLAYACAK

Spread the love

 29MAYIS TARİHİNDE POLATLI ÇİFTÇİSİNE ABB’DEN SEBZE FİDE DESTEĞİ

YAPILACAK   

Başkentte Kırsal Kalkınma Atağı Devam Ediyor. Yerel Çiftçilere Sebze Fidesi Desteği Başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal kalkınmaya destek adına yerli üreticilere   desteğini  sürdürüyor.%75’i hibe %25’i çiftçi destekli 7. 140.000 adet domates, 6.883.800 adet biber olmak üzere 14.023.000 adet sebze fidesi dağıtımı Ankara ilçeleri genelinde belirlenen tarihlerde çiftçilere dağıtılacak. Polatlı da ise  dağıtım 29 Mayıs  2023 tarihinde ASKİ  müdürlüğü bahçesinde   gerçekleştirilecek.

Başkentte kırsal kalkınmayı artırmak amacıyla yerel üreticilere arpadan buğdaya sıvı gübreden mazota kadar pek çok alanda desteklerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı payı olan sebze fidesi desteği dağıtımına başladı. 15 Mayıs’tan itibaren dağıtılmaya başlanan sebze fideleri    25 ilçede gerçekleştirilecek. Toplamda  14 milyon 23 bin 800 adet sebze fidesi dağıtımı gerçekleştirilecek. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı önceleyen desteklerle Başkentli üreticilerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Hem kent hem de ülke ekonomisini canlandırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çiftçilere geçtiğimiz yıl 9.5 milyon sebze fidesi dağıtırken bu yıl da 14 milyon sebze fidesi desteğinde bulunacak.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR