Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGündemDEPREM BÖLGESİNE 300 SOBA  GİDİYOR

DEPREM BÖLGESİNE 300 SOBA  GİDİYOR

Spread the love

 POLATLI  ENDÜSTRİ  MESLEK LİSESİ ÇADIRLARA SOBA ÜRETİYOR

Polatlı Endüstri Meslek Lisesi  öğretmen ve öğrencileri  depremzede vatandaşlarının ısınmalarını sağlamak amacı ile okulda   soba imalatına  başladı.  Okulun tüm meslek branş öğretmenleri öğrenciler ve sanayi esnafları  depremzedeler için tek yürek oldu.  Kimi kaynak yapıyor kimi  boyama kimi kesiyor kimi ölçüyor Hedef tek yürekler bir .     Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak da  sobaların   yapıldığı   okulu  giderek  yardım seferberliğine  destek sağladı.  Kahramanmaraş’a gönderilmek üzere çadır içi sobalarında ilk sevkiyat yola çıkıyor.

Polatlı Teknik ve Anadolu lisesi öğretmenleri depremzede yurttaşlarımız için seferber oldu. Ülkemizde asrın felaketi olan Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık 7,7 ve Elbistan 7,6 şiddetindeki iki depremlerle  yıkıldı.   10 İli   etkileyen  büyük felakette  depremden sağ kurtulan vatandaşlarımızın ısınma ihtiyaçlarının karşılanması kapsamında Polatlı da  Teknik ve Anadolu lisesi öğretmenleri iş başına geçti.  Kahramanmaraş   deprem bölgesine gönderilmek üzere   Polatlı Teknik ve Anadolu lisesinde yapımına başlanan çadır içi sobalarda malzeme ihtiyacı  ortaya çıktı.  Bir kısmı tedarik edilen malzemeler ile ilk üretim yapıldı. Polatlı Kaymakamı Mut Bulacak soba üretimin yapıldığı okula giderek çalışmalara destek verdi.  Hayırseverlerin  malzeme desteği ile yapımına başlanan çadır içi sobaları  Kahramanmaraş’a yola çıkacak.  Ankara İl Milli Eğitim müdürlüğü  koordinesinde 25 ilçede başlatılan  destek  Polatlı da şimdilik 300 soba  yapımı ile devam ediyor.

 BUGÜN 15 ADEDİ, YOLA ÇIKIYOR DİĞERLERİ  HAFTAYA

 Polatlı Teknik ve Anadolu lisesi Müdürü İlker Eroğlu “  Ankara milli eğitim müdürlüğümüzün  talebi ile   okulumuzda 15 adet çadır içi soba yapımına başladık. Daha sonra İlçe Kaymakamımız  Murat Bulacak’ın    desteği ile 300 adet çadır içi  soba yapımına başladık.  Bir hafta içinde imalatımızı tamamlayan deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza  göndereceğiz.  Bugün ilk 15 adedini Ankara İl Milli Eğitim müdürlüğüne geri kalanları ise tamamlayıp Polatlı Kaymakamlığı vasıtası ile  gönderiyoruz.

Vatandaşlarımız ne kadar çok destek olurlarsa o kadar çok imalatı yaparız.”dedi.

ÜŞÜYEN VATANDAŞLARIMIZ BU SOBALARLA ISINSIN

 Bir kısmının yapımına başlanan sobalar için   Öğretmenler Polatlı halkına malzeme temini çağrısı yaptı. Yapılan Çağrıda  “Kıymetli hemşehrilerimiz,   Polatlı Endüstri Meslek Lisesi olarak   depremde ısınma ihtiyacını karşılamak üzere   depremzede vatandaşlarımız için çadır içi soba üretimi yapmayı planlıyoruz. Bu konuda bizlere malzeme desteği vermek isteyen   vatandaşlarımızı okulumuza bekliyoruz.   Polatlı Teknik ve Anadolu Lisesi , Fatih mahallesi   Atatürk Caddesi no :89.

 Depremzede vatandaşların ısınma ihtiyacı için yapılacak olan çadır içi soba yapımına destek olmak isteyen vatandaşlarımız okul ile irtibat geçebilirler.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR