Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemAnkara Kulübü, Ankara’ya gelen depremzedelere tek elden yardım ulaştırıyor

Ankara Kulübü, Ankara’ya gelen depremzedelere tek elden yardım ulaştırıyor

Spread the love

Ankara Kulübü Derneği, görevli ekibi kanalıyla gıda ve çeşitli malzemelerden oluşan insani yardımları, Ankara’ya gelen ihtiyaç sahibi depremzedelere kendi elleriyle dağıtırken, normal yaşama geri dönülmesi sürecine katkı sağlamak adına psikososyal bilgilendirme ve yönlendirme konusunda da destek olmaya çalışıyor.

Ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarmak için Ankara Kulübü Derneği de birlik oldu. Ankara Kulübü Derneği,  Seymen ve Bacıerenler ile üyelerinin büyük bir duyarlılığıyla toplanan gıda ve acil malzemelerden oluşan insani yardımları, Ankara’ya gelen ihtiyaç sahibi depremzedeler ile buluşturuyor. 

Ankara Kulübü Derneği, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Ağa Kurt, Naşit Tosun, Serpil Yıldırım ve Akkız Dilan Gündoğan ile dernek üyesi Seymenler ve personelinden oluşan bir ekibi, toplanan yardımları Ankara’ya gelen depremzedelere tek elden hızlıca dağıtmak için görevlendirdi.

Ankara Kulübü Derneği YKÜ Naşit Tosun, “Ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarmak için bizler de tüm şubelerimizle birlikte genel başkanımız Dr. Metin Özaslan’ın öncülüğünde Ankara Kulübü olarak seferber olduk. ‘Gün birlik günü, dayanışma günüdür’ diyerek afetzedelere ulaştırılmak üzere başlattığımız ‘Deprem Yardımlaşma Seferberliği’ kampanyamız kapsamında Seymen ve Bacıerenlerimiz, üyelerimiz tarafından  gösterilen yoğun ilgi ile, kuru gıda ve kışlık giysiler, battaniyeler, çocuk bezi ve hijyen malzemeleri gibi birçok acil insani yardımlarımızı topladık. Gelinen aşamada ise; ülkemizde yaşanan büyük felaketten etkilenip, Başkentimize gelen depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere hazırladığımız gıda ve diğer ihtiyaç malzemelerinden oluşan her türlü insani yardımların bir kısmını Çubuk ilçemizde yurtlara yerleştirilen depremzede kardeşlerimiz için orada yetkililere teslim ettik. Bir kısmını da bize ulaşan ve tespit ettiğimiz Mamak ilçemizde evlere yerleşen depremzedelere kendi ellerimizle teslim ettik. Ankara Kulübü olarak yardımlarımızı toplamaya devam ediyoruz. El birliği halinde, deprem bölgesinden Ankara’ya gelen kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Destek sağlayan Seymenlerimize, Bacıerenlerimize, tüm üyelerimize minnettarız.” diye konuştu.

PSİKOSOSYAL DESTEK

Ankara Kulübü Derneği YKÜ Psikolog Serpil Yıldırım da bir taraftan yardım malzemelerini dağıtırken diğer taraftan ise depremzedelere psikososyal destek sağlamaya çalıştıklarını belirterek, “İnsanlarımız büyük bir acı yaşadılar, büyük bir travmadan çıktılar. Sevgiye, ilgiye, konuşmaya ihtiyaçları var ve onları hayata dahil etmemiz lazım. Beden sağlığı kadar ruh sağlığı konusunda da insanlarımıza yardımcı olmak zorundayız. Kimi annesini babasını kaybetti, kimi eşini, evladını, kardeşini, bir yakınını kaybetti. Bu aşamada psikososyal anlamında bilgi verme, yönlendirme çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Özellikle okula burada gidecek öğrenci çocuklarımızın ve ailesinin psikososyal desteğe ihtiyacı var. Ziyaretlerimizde, yaşanan afet sonrası ortaya çıkabilecek psikososyal uyumsuzlukların önlenmesi ve normal yaşama geri dönülmesi sürecinin desteklenmesine yönelik olarak bilgilendirme ve yönlendirme çabalarımızla yardımcı olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR