Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündem16 GÜN SONRA İLK FİLM 

16 GÜN SONRA İLK FİLM 

Spread the love

 ÇADIR KENTTE ÇOCUKLAR 16 GÜN SONRA FİLM İZLEYEREK MORAL BULDULAR

Deprem bölgesinde Ak Parti Ankara İl Teşkilatı’nın kurduğu çadır kentte çocuklar 16 gün sonra film izleyerek moral buldular.  Ak Parti Ankara İl Başkanlığı’nın Adıyaman’da kurduğu Ankara Çadırkenti’nin içinde yer alan kreşte 16 gün sonra film izleyen ve oyun oynayan depremzede çocuklara yaşadıkları büyük deprem travmasını unutturulmaya çalışıldı. 

Ak  Parti Ankara İl Başkanlığı’nın Adıyaman’da kurduğu Ankara Çadırkenti’nde depremzede çocuklarla sinema izleyen AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Çadır kentimizde depremden etkilenen çocuklarımız için kurmuş olduğumuz kreşte her gün çocuk sineması ile çocuklarımızın rehabilite çalışmalarına destek oluyoruz.” Dedi.  

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren teyakkuza geçerek depremden etkilenen her bir vatandaşın yanında olma gayretinde bulunduklarını söyleyen Başkan Özcan, “Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu zorlukları hep birlikte omuz omuza vererek atlatacağız. Depremzede kardeşlerimizin mağdur olmaması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bütün teşkilat ve belediyelerimiz deprem bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ankara’da başlattığımız ‘Evim Evindir’ projesi ile 6152 ailemize sıcak yuva imkanı sağladık. Deprem bölgelerinde ise çadır kent çalışmamızda sona gelindi. Her türlü ihtiyaçların giderilebileceği bir çadır kent inşa ettik. En kısa sürede Konteynır kente dönüştüreceğiz. Allah’ın izniyle bu günleri hep birlikte, tek yürek halinde atlatacağız” dedi. 

Ak Parti Ankara İl Başkanlığı’nın Adıyaman’da kurduğu Ankara Çadırkenti,’nde kurulan kreşte, depremzede çocukların yüzü 16 gün sonra ilk kez güldü. Deneyimli eğitimcilerin gözetiminde minikler çadırkent kreşinde arabalarla oynuyor, kitap okuyor ve boyama kitaplarını boyuyor. Eğitimciler çocuklara bol bol çocuk filmi izleterek acılarını unutturmaya ve moral aşılamaya çalışıyorlar. Ak Parti Ankara İl Başkanlığı’nın kurduğu çadırkentte açılan kreş ve oyun alanında aynı zamanda çadırlarda kalan çocukların ailelerinin yanından uzaklaşmadan oyun oynamaları ve yeni arkadaşlıklar kurmaları amaçlanıyor.  

HERGÜN ÇOCUK SİNEMASI 

Ankara Çadırkenti içindeki kreşte çocukları ziyaret eden ve onlarla birlikte film izleyen Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Çadırkent’imizde depremden etkilenen çocuklarımız için kurmuş olduğumuz kreşteki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kreş çalışmalarımız kapsamında her gün çocuk sineması ile çocuklarımızın rehabilite çalışmalarına destek oluyoruz.” diye konuştu.  

 Başkan Özcan konteyner kent kurma çalışmalarının sürdüğünü, çalışmaların tamamlanması ile kısa süre içinde depremzedelerin konteynerlere yerleştirileceğini kaydetti.  

Ak Parti Ankara İl Başkanlığı’nın Adıyaman’daki deprem yardımları organizasyonlarının 1 etabında kullanılmak üzere 200 adet 24 m2 lik 1000 kişilik çadırkent kurulmuştu. Çadırkent’te Sosyal alanlar, Gıda market, Hijyen market, Giyim market, Çamaşır yıkama bölümü, Elbise kurutma bölümü, Kreş alanı, Oyun alanı, Tuvalet konteynerleri ve Duş konteynerleri bulunuyor ve çocuklar için Pedagog ve Psikologlar görev yapıyor. Bay ve bayan kuaförde gönüllü olarak depremzedelere hizmet veriyor. 

HBR Aysun Yılmaz BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR